Granični prelaz Gostun – Informacije o stanju na granici

Granični prelaz Gostun predstavlja najvažniju tačku koja spaja Srbiju i Crnu Goru. Ovaj prelaz je najčešći izbor većine putnika. Jedino oni koji putuju u Pljevlju, Nikšić ili Herceg Novi trebaju ići na granični prelaz Jabuka, dok je prelaz Gostun mnogo bolji izbor za ostale veće gradove i primorje.

S obzirom da je letnja sezona u toku, ono najbitnije je da budete svesni toga da su gužve učestale i traju u proseku do 60 minuta. Odlična stvar je što možete proveriti uživo kamere na graničnom prelazu Gostun i pripremite se na vreme u slučaju dužih kolona.

Jako je bitno pripremiti se za put, pre svega zbog velikih vrućina koje su pogodile Srbiju prethodnih dana. Obavezno proverite klima uređaj u svojim kolima pre odlaska na put, i ponesite dovoljno vode i hrane kako bi izbegli zdravstvene probleme u slučaju da morate čekati duže vreme na granici.

U nastavku ćemo podeliti više detalja o graničnom prelazu Gostun uključujući i trenutno stanje.

Sadržaj

Prosečno vreme čekanja

Izvor: kurir.rs

Tokom letnje sezone, prosečno vreme čekanja na graničnom prelazu Gostun za putnička vozila varira između 30 i 45 minuta u oba smera. Ove procene su zasnovane na statistici iz prethodnih godina, kao i na trenutnim informacijama sa graničnih prelaza.

Statistika Iz Prethodnih Godina

Prethodnih godina, tokom letnjih meseci, prosečno vreme čekanja na graničnom prelazu Gostun iznosilo je između 30 i 60 minuta. Najveće gužve su zabeležene u julu i avgustu, kada veliki broj turista putuje ka crnogorskoj obali.

Tokom tih perioda, vozači su često čekali između 45 minuta i sat vremena, a ponekad i duže, u zavisnosti od doba dana i dana u nedelji​​​​.

Informacije Iz Prethodnih Dana

Prema najnovijim podacima, prosečno vreme čekanja na graničnom prelazu Gostun iznosi između 30 i 45 minuta.

Korisne informacije za putnike

Odlična stvar je to što ne morate da brinete o tome da li vam je istekao pasoš ako planirate putovanje u Crnu Goru zato što granicu možete preći samo sa ličnom kartom.

Takođe, bitno je znati i koliko vremena je potrebno voziti do granice. Ukoliko polazite iz Beograda, prosečno vreme vožnje do graničnog prelaza Gostun je 4 sata i 30 minuta.

Ukoliko vam treba pauza pre nego što dođete na granicu, postoje mnogi restorani uz reku Lim. Naša preporuka je Etno Kutak Prijepolje, gde možete uživati u prelepom pogledu i odličnoj tradicionalnoj hrani.

Sa druge strane, ukoliko ste ipak požurili da bi ste granicu prešli što pre, a tamo vas je sačekala kolona i više od sat vremena čekanja da konačno uđete u Crnu Goru, imate nekoliko odličnih restorana odmah posle granice.

Naš izbor je Čardak Bučana. Ovaj etno restoran je poznat po izvanrednoj hrani i odličnoj atmosferi. Zaboravićete na sav stres izazvan gužvom na granici čim vam konobar donese neki od njihovih specijaliteta (obavezno probajte teletinu ispod sača!).

Nakon predaha uz isvrsnu hranu, možete nastaviti dalje ka primorju. Od graničnog prelaza Gostun do Budve će vam trebati još nešto više od 3 sata vožnje.

Ali, imajte na umu da je ovo samo prosečno vreme. Gužve su česte tokom leta i nemojte se iznenaditi ukoliko naiđete na dugačku kolonu između Cetinja i Budve. Iako deluje kao kratka destinacija, ona ponekad može trajati satima. Situacija je slična i na jugu crnogorskog primorja, u Ulcinju i Adi Bojani, gde su kolone postale svakodnevica. To je i jedan od razloga zašto je bungalov najbolje rešenje ukoliko planirate letovanje na Adi Bojani.

Pročitajte još:

Ostavi komentar

Najnovije